Hellions

Hellions jest określeniem psotników, niesfornych oraz złośliwych łobuzów i zgodnie z nomenklaturą w kulturze popularnej kojarzeni są głównie z istotami pragnącymi wprowadzić chaos do codziennego życia.

Chelsea Cameron poświęciła serię książek klubowi motocyklowemu o tej nazwie, który nawiasem mówiąc, istnieje również w rzeczywistości, a jego członkowie jeżdżą na harleyach i – jak wynika ze strony internetowej – w swoje szeregi zapraszają jedynie osoby potrafiące chronić wyznawane przez siebie wartości. W serialu Buffy: Postrach wampirów oznaczali grupę plądrujących małe miasteczka demonów poruszających się na motorach. W grze MMORPG City of Heroes miano to nosili przestępcy, których specjalnością były podpalenia. Natomiast Bruce McDonald nadał im postać dzieci i po siedmiu latach od premiery Pontypool, ponownie sięgając po horror, uczynił Hellions bardziej przerażającymi niż kiedykolwiek wcześniej.

Akcja filmu rozgrywa się w świetle krwawego Księżyca. Kiedy ostatnio mogliśmy obserwować takie zjawisko we wrześniu 2015 roku, co było zwieńczeniem tetrady, czyli czterech pełnych zaćmień naszego satelity rozpoczętych w kwietniu 2010, amerykański pastor John Hagee zapowiadał nadchodzącą apokalipsę, z racji dopełnienia biblijnych proroctw zapisanych między innymi w Księdze Joela i Apokalipsie. Przepowiednie klechy okazały się nic niewarte, ale czyjś świat legł w gruzach właśnie wtedy, podczas astronomicznego fenomenu mającego miejsce raz na osiemnaście lat, umożliwiającego tytułowym demonom wejście do naszej rzeczywistości.

Tekst do przeczytania w całości na stronie

film

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: