15. Festiwal Filmu Niemego w Kinie Pod Baranami

Kino nieme żyje! Ta myśl przyświeca kolejnym edycjom Festiwalu Filmu Niemego w Krakowie. Co roku prezentowane są klasyczne dzieła epoki kina niemego w nowych muzycznych interpretacjach, a także filmowe odkrycia – obrazy niedawno odnalezione i odnowione.

W dniach 4-7 grudnia zapraszamy do Kina Pod Baranami na 15. jubileuszową edycję Festiwalu Filmu Niemego pod hasłem „Obrazy rzeczywistości”. Krakowska impreza to niecodzienne wydarzenie muzyczno-filmowe, które przypomina lata świetności kina niemego i dowodzi, że współczesna publiczność chce je odkrywać na nowo. Co roku organizatorzy festiwalu sprowadzają do Krakowa arcydzieła kina niemego z całego świata. Tegoroczna odsłona, poświęcona filmom dokumentalnym, zabierze widzów w najodleglejsze i najbardziej niedostępne zakątki globu. Muzykę do filmów wykonają na żywo uznani artyści.
Kamera filmowa od ponad stu lat towarzyszy podróżnikom, odkrywcom i badaczom podczas wypraw w nieznane. Fundacja Dla Kina i Kino Pod Baranami, organizatorzy Festiwalu Filmu Niemego, proponują w tym roku podróż śladami nieustraszonych globtroterów.

Tak prezentuje się plakat tegorocznej edycji

festiwal

Więcej informacji na stronie Kina Pod Baranami i fanpage’u festiwalu.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: